Zaznacz stronę

Wykaz Bitomatów w Polsce

WYKAZ BITOMATÓW NA TERENIE POLSKI

województwo śląskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Bielsko Biała https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat Gliwice https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat Katowice https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat Tychy https://shitcoins.club/
Bitomat Zabrze https://shitcoins.club/
województwo kujawsko-pomorskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Bydgoszcz https://shitcoins.club/
województwo lubuskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Gorzów Wielkopolski https://shitcoins.club/
województwo małopolskie
województwo opolskie
Bitomat Opole https://shitcoins.club/
województwo podlaskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
BRAK
BRAK
województwo świętokrzyskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Kielce https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
województwo wielkopolskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomaty 2  Poznań https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat Poznań https://shitcoins.club/
województwo dolnośląskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Wrocław https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
2
3
4
5
województwo lubelskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Lublin https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat Lublin https://shitcoins.club/
3
4
5
województwo łódzkie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat 2 szt Łódz https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat Łódz https://shitcoins.club/
3
4
5
województwo mazowieckie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Janki https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat 6 szt Warszawa https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat 5 szt Warszawa  https://shitcoins.club/
województwo podkarpackie

 

Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Rzeszów https://shitcoins.club/
2
3
4

 

województwo pomorskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Gdańsk https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
Bitomat Gdańsk https://shitcoins.club/
Bitomat Sopot https://shitcoins.club/
4
5
województwo warmińsko-mazurskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Olsztyn https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/
2
3
4
5
województwo zachodnio-pomorskie
Nazwa firmy Miasto Kontakt
Bitomat Szczecin  https://shitcoins.club/
2
3
4
5

Jaka jest najniższa kwota wymiany w bitomacie?

W przypadku sprzedaży kryptowaluty są to wielokrotności 100 PLN.

Jakie nominały przyjmuje bitomat?

Bitomaty FlyingAtom przyjmują wszystkie dostępne polskie banknoty o nominałach od 10PLN do 500PLN. Także najmniejszą możliwą kwota zakupu jest 10 PLN, jednak należy pamiętać, że z tej kwoty potrącana jest kwota 5 PLN za wysyłkę

Czy progi i prowizje są takie same jak przy wymianie F2F?

Kursy zakupu i sprzedaży są dostępne na naszych urządzeniach oraz stronie www w zakładce “Bitomaty”. W kursie zawarta jest prowizja około 3.5% względem ceny giełdowej.

Jaka jest maksymalna kwota transakcji w bitomacie?

Maksymalna kwota transakcji to 60000PLN. W przypadku korzystania ze sprzedaży online w zakładce “Wymiana online” limit transakcji wynosi 40000PLN.

Wysłałem bitcoiny. Jak długo muszę czekać na możliwość wypłaty gotówki z bitomatu?

Wypłata gotówki za sprzedaż BTC jest możliwa po pierwszym potwierdzeniu transakcji przez sieć blockchain bitcoina.

Bitomat nie działa. Co robić?

Problem z bitomatem należy zgłosić telefonicznie: 501-801-849 podając lokalizację i dokładny problem (ekran nie reaguje, wyświetla się komunikat). Jeśli problem nie został rozwiązany zdalnie lub nie udało się dodzwonić prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowo na adres: bankomaty@flyingatom.com.

Bitomat wciągnął banknot/y, a nie wyświetla się kwota na ekranie. Co robić?

W takim przypadku prosimy o kontakt mailowy: bankomaty@flyingatom.com. W zgłoszeniu powinien znajdować się adres na który były wysłane BTC, kwota która została włożona do bitomatu, formy zwrotu to: dosłanie BTC na wskazany adres (proszę podać adres na który ma być wysłana różnica lub napisać, że można wysłać na stary adres) po bieżącym kursie BTC z naszej strony lub zwrot gotówki w jednym z naszych biur.

Zleciłem wypłatę przez kantor online i nie odebrałem gotówki w czasie 72h. Jak odzyskać pieniądze?

Takie zdarzenie należy zgłosić mailowo na adres: bankomaty@flyingatom.com – po weryfikacji zgłoszenia otrzymasz odpowiedź z dalszymi instrukcjami (najczęściej gotówkę można odebrać w najbliższym biurze FlyingAtom).

Zleciłem wypłatę przez kantor online, ale bitomat nie działa. Co robić?

Problem z bitomatem należy zgłosić telefonicznie: 501-801-849. Jeśli problem nie został rozwiązany zdalnie lub nie udało się dodzwonić prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowo na adres: bankomaty@flyingatom.com. Uwaga! Zgodnie z naszym regulaminem transakcji nie można cofnąć i nie można zmienić miejsca docelowego odbioru gotówki. Maksymalny czas przywrócenia bitomatu do działania to 5 dni roboczych.

Jednym z najczęściej podnoszonych problemów związanych z kryptowalutami jest problem z ich szybkim “spieniężeniem”, czyli wymianą na tradycyjną walutę i odwrotnie.  Dzięki bitomatom (lub inaczej bankomatom bitcoinów) ten problem przestaje mieć znaczenie, a samo kupowanie i sprzedawanie Bitcoina staje się łatwiejsze i szybsze, niż kiedykolwiek wcześniej.  Czym są bitomaty? Jak z nich korzystać? I dlaczego

Bitomat – czym jest? Jakie ma zalety?

Już sama nazwa, będąca zbitką dwóch słów – Bit (bitcoin) i mat (od bankomat) zdradza nam, jaką w istocie rolę pełnią te urządzenia.  Są to podobne do bankomatów urządzenia, pozwalające na kupno i sprzedaż Bitcoina (ale nie tylko, często również Etherum, Litecoin czy Dash) za gotówkę.  Cała operacja, od momentu sprzedania kryptowaluty do uzyskania pieniędzy może zająć zaledwie kilka minut, co znacznie ułatwia obrót nimi. Ogromną zaletą bitomatów jest ich dostępność – 24 godziny na dobę możemy dokonywać transakcji przy ich użyciu, zupełnie tak, jak używając tradycyjnych bankomatów.
Kolejną zaletą są kwestie bezpieczeństwa – każdy z nich jest wielokrotnie testowany pod kątem bezpieczeństwa, otrzymuje również na bieżąco łatki i aktualizacje, co jest możliwe dzięki stałemu połączeniu z internetem.

Anonimowość – czy potrzebna jest weryfikacja?

Chyba największą  zaletą, zachęcającą do skorzystania z oferty bitomatów jest zapewniana przez nie anonimowość – czyli rzecz coraz bardziej deficytowa w dzisiejszych czasach.  Bitcoin, czy inne popularne kryptowaluty mają w założeniu być anonimowe przynajmniej w stopniu podobnym do gotówki, o czym zdaje się zapominać coraz więcej giełd zajmujących się obrotem tymi walutami.
Decydując się na skorzystanie z bitomatu nie musisz jednak przedstawiać żadnych dokumentów – potrzebujesz jedynie podać adres swojego wirtualnego portfela i numer telefonu bądź e-mail celem otrzymania potwierdzenia transakcji.  Weryfikacja nie jest wymagana.

Bitomaty – popularność w Polsce i na świecie

Popularność i rozpowszechnienie bitomatów rośnie wraz ze wzrostem popularności samych kryptowalut.  Obecnie ich liczbę ocenia się na grubo ponad 5000, rozpowszechnionych w ponad 70 krajach.  Oczywiście najwięcej z nich odnajdziemy w Stanach Zjednoczonych, ale trzeba przyznać, że ich liczba rośnie również w naszym kraju.  W tej chwili och liczba oscyluje w granicach 40 i dynamicznie wzrasta, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie rynkowe.

Jak korzystać z Bitomatu. Bitomaty FlyingAtom i Shitcoins.club – limity oraz maksymalne kwoty transakcji

Na rodzimym rynku działa dwóch głównych dostawców bitomatów – FlyingAtom oraz Shitcoins.club.  Ta pierwsza firma ogranicza transakcje do równowartości 60.000 zł (kupna i sprzedaży), pobierając prowizję w wysokości 3% lub 250 zł (do kwoty 5000 zł).  Shitcoins.club nie informuje, jakie są limity, jednak z informacji użytkowników ograniczają się do dostępnej w bitomacie gotówki (opcja sprzedaży).  Bankomaty shitcoins.club nie pobierają prowizji, jednak jest ona prawdopodobnie wliczona w cenę kupna/sprzedaży (aktualne ceny skupu i sprzedaży dostępne są na stronie

Jak kupować i sprzedawać w bitomatach?

Pierwszym elementem, od którego musimy rozpocząć operację zakupu jest zlokalizowanie bitomatu.  Następnie wkładamy do niego banknot lub banknoty o wartości, jakiej chcemy kupić kryptowalutę. Następnie pojawia się pole, w którym wpisujemy adres naszego portfela krypto lub ewentualnie możemy zeskanować pojawiający się kod QR.  To tyle! Środki zostaną wysłane na zdefiniowany adres.
Sprzedając kryptowalutę możemy wcześniej przelać środki przez internet i wydrukować kod kreskowy, który pozwoli nam odebrać pieniądze bezpośrednio z bitomatu, bez zbędnego oczekiwania.  W bitomatach FlyingAtom można skorzystać z tej opcji przechodząc pod adres https://flyingatom.com/kantor-online/ (opcja “Odbierz w Bankomacie“).
W przypadku shitcoins.club należy przejść pod adres https://shitcoins.club i kliknąć przycisk “Sprzedaj kryptowalutę, a pieniądze wypłać w bankomacie“.
Alternatywnie można również sprzedać Bitcoina bezpośrednio w bitomacie, wyświetli się nam wtedy konto, na które musimy przesłać kryptowalutę z naszego portfela.
Potwierdzenie operacji i wypłata środków może wymagać nieco czasu – w okresach szczególnego zainteresowania kryptowalutami ten czas może wynosić nawet kilka godzin.  Nie ma konieczności czekać cały ten czas przy bitomacie – można wziąć ze sobą potwierdzenie i wrócić za kilka godzin, tylko po odbiór środków.

Bitomaty – przyszłość na wyciągnięcie ręki 

Podobnie, jak waluty oparte na technologii blockchain, tak i bitomaty są technologią przyszłości, z której już dzisiaj możemy korzystać.
Pozwalają na szybkie, anonimowe i łatwe sprzedawanie kryptowalut. Właśnie to jest wytłumaczeniem ich rosnącej popularności!