Zaznacz stronę

Telegram zmusza teraz amerykańskich inwestorów do natychmiastowego wyjścia z projektu blockchain TON, przyjmując 72% zwrotu z pierwotnej inwestycji.

Niespodziewana volte face zaszyfrowanej platformy komunikacyjnej dyskwalifikuje także amerykańskich inwestorów z opcji pożyczki, która obiecała zwrot 110% w tokenach Gram lub w dowolnej innej krypto-walucie.

Według listu przesłanego inwestorom 4 maja Telegram powiedział, że amerykańscy inwestorzy nie będą mogli pozostać w projekcie przez kolejne 12 miesięcy. Stwierdzono, że decyzja była spowodowana wyzwaniami regulacyjnymi w USA.

Telegram spodziewa się teraz uruchomić swój token Gram w kwietniu, po dwukrotnym niepowodzeniu w przeszłości. Ostatnia awaria nadeszła tydzień temu.

„Niestety, biorąc pod uwagę twój status inwestora ze Stanów Zjednoczonych i na podstawie późniejszych dyskusji z właściwymi organami i naszymi prawnikami, podjęliśmy trudną decyzję, aby nie korzystać z tej opcji z powodu niepewnej postawy regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych” firma stwierdziła.

W ubiegłym tygodniu Telegram przedstawił dwie opcje zwrotu wszystkim inwestorom, którzy przekazali 1,7 miliarda dolarów do Telegram Open Network (TON) w 2018 roku: albo natychmiast otrzymają 72% swoich inwestycji, albo pożyczą Telegram na rok, a następnie otrzymają gotówkę, Gram lub inną krypto, z dodatkowym 10% bonusem.

Jednak nowy list podobno wycofał się również z opcji kryptograficznej, co oznacza, że ​​zwroty pożyczki będą w gotówce lub w czymś innym niż cyfrowa waluta. Jest to sprzeczne z ofertą sprzed tygodnia.

„… Podjęliśmy trudną decyzję, aby nie realizować opcji dotyczącej gramów lub innej kryptowaluty z powodu niepewnego odbioru od odpowiednich organów regulacyjnych”, powiedział Telegram inwestorom.

Firma stanęła przed poważnymi wyzwaniami prawnymi. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) chce, aby projekt Gram został zatrzymany z powodu domniemanej nielegalnej działalności zespołu programistycznego Telegram.