Zaznacz stronę

logo Quadriga QuadrigaCXO giełdzie QuadrigaCX głośno zrobiło się, gdy ta upadła w dość podejrzanych okolicznościach. Jej właściciel i CEO zmarł w zaskakujących sposób w czasie pobytu w Indiach. Okazuje się jednak, że wielu inwestorów z rynku kryptowalut uważa, że nadal żyje…

  • Zgodnie z nowym badaniem opinii publicznej, większość inwestorów z rynku BTC jest zdania, że CEO QuadrigaCX żyje.
  • Nadal trwa też proces dot. roszczeń klientów giełdy.

CEO QuadrigaCX żyje?

Przypomnijmy, że o giełdzie zrobiło się głośno ponad rok temu, gdy okazało się, że zmarły CEO platformy, Geralt Cotten był jedynym posiadaczem kluczy prywatnych do portfeli, na których trzymano środki klientów. On sam zmarł ponoć w Indiach na ostrą niewydolność jelit.

Teraz podczas wydarzenia Virtual Consensus 2020 przeprowadzono badanie opinii publicznej dot. tego, czy Cotten faktycznie zmarł. Okazuje się, że aż 60 proc. ankietowanych twierdzi, że jest inaczej, zaś 90 proc. chce ekshumacji jego ciała, które zostało pochowane i poddania go ponownej sekcji. I to mimo tego, że wcześniejsze kontrowersje dot. śmierci Cottena sprowokowały wdowę po nim do publikacji aktu zgonu.

Na Virtual Consensus 2020 przemawiał Tong Zou, informatyk, który stracił swoje kryptowaluty na giełdzie.

 Nawet największe, najdłużej działające giełdy wciąż mogą zawodzić – powiedział Zou. Dodał, że głównym problemem z kryptowalutami jest nadal brak regulacji.

Los pokrzywdzonych

Kontrowersje nie powinny nikogo dziwić. Do dziś trwa bowiem sprawa wierzycieli firmy. Nie jest jasne, kiedy i w jakiej formie ci odzyskają swoje środki, jakie pozostały na portfelach giełdy.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym we wtorek przez Ernst & Young, firmę audytorską monitorującą sprawę bankructwa giełdy QuadrigaCX, w ubiegłym roku użytkownicy platformy złożyli aż 16 959 dowodów na roszczenia dotyczące aktywów w bitcoinach (BTC), bitcoin cash (BCH), bitcoin SV (BSV ), bitcoin gold (BTG), ethereum (ETH), litecoinie (LTC), dolarach kanadyjskich (CDN) i dolarach amerykańskich (USD).