Zaznacz stronę

3 maja firma badawczo-analityczna Glassnode podała, że ​​ogólny hashrate BTC osiągnął kolejny rekordowy poziom powyżej 140 eksasów na sekundę. Gdy górnicy wciąż mieszają się w sieci, pozostało tylko siedem dni do notorycznej nagrody blokowej o połowę.

Bitcoin Hashrate wspina się po 140 Exahash na sekundę

Za tydzień, 12 maja 2020 r., Blockchain BTC doświadczy zmniejszenia o połowę nagród za trzeci blok od momentu powstania sieci w 2009 r. Wydarzenie oznacza, że ​​górnicy, którzy znajdą bloki, otrzymają tylko 6,25 BTC za blok, w przeciwieństwie do obecnie 12,5 BTC mogą uzyskać dzisiaj. Pomimo obniżenia dochodów o 50% za siedem dni, górnicy znacznie zwiększyli moc przetwarzania w ciągu ostatnich kilku tygodni. Firma kryptoanalizacyjna Glassnode ujawniła w niedzielę, że łańcuch BTC widział ponad 140 egzahash na sekundę (EH / s), co stanowi najwyższy w historii poziom (ATH) dla sieci.

Pozostało 7 dni do wielkiej połowy bitcoinów: Hashrate skacze ponad 140 Exahash, skarb górnika

Ceny rynkowe pokazują również, że wartości BTC wzrosły do ​​9300 USD za sztukę w dniu 30 kwietnia i pozostały powyżej przedziału 9 000 USD, aż do niedzieli o 8 rano EST. Od wczesnych porannych sesji handlowych 3 marca cena oscylowała poniżej obszaru 9 000 USD, ale powyżej wsparcia na poziomie 8 500 USD. Ogólny hashrate BTC wzrósł 10-krotnie, odkąd cena osiągnęła 19.600 $ na Bitstamp w dniu 17 grudnia 2017 r. W tym czasie hashrate wynosił tylko 14EH / s i od tego czasu zwiększył się o 935%. Hashrate BTC SHA256 przekroczył 100EH / s do końca października 2019 r. Znaczący skok ponad 140EH / s w niedzielę nie trwał długo i statystyki z wykresów. Bitcoin.com pokazuje, że hashrate wynosi 110EH / s w poniedziałek.

 

Wydawanie bitcoinów stanowi ostry kontrast w stosunku do walut Fiat – gromadzenie górników

Ponieważ do połowy dzieli nas zaledwie tydzień, cena kryptowaluty i hashrate to dwie kluczowe statystyki, które inwestorzy będą obserwować przed, w dniu i po 12 maja, starszy dziennikarz US News & World Report, John Divine, twierdzi, że połówka jest jaskrawym przeciwieństwem ostatnie pakiety bodźców i tworzenie fiat.

„Po poprzednich połowach, odpowiednio w 2012 i 2016 r., Nastąpiły ogromne wzrosty ceny bitcoinów; połówki są zasadniczo uparte dla kryptowaluty, a kolejny długoterminowy wzrost może nastąpić po tym następnym ”, Divine wyjaśnił w notatce dla inwestorów 4 maja.„ Połówki bitcoinów po prostu ilustrują jeden powód, dla którego zarobił tyle inwestycji. W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański – Rezerwa Federalna utworzyła ponad 2 tryliony dolarów w samym 2020 r. – liczba istniejących bitcoinów jest mocno ograniczona, a masowe rozcieńczenia są zasadniczo niemożliwe ”.

Pozostało 7 dni do wielkiej połowy bitcoinów: Hashrate skacze ponad 140 Exahash, skarb górnika
Cena BTC o 13:00 EST w dniu 4 maja 2020 r.

Analityk rynku Etoro, Simon Peters, zauważył, że górnicy nie sprzedają świeżo wybitych dziewiczych bitcoinów przed połową. „Dane Onchain pokazują, że górnicy jako całość wydają się trzymać bitcoiny w tym czasie zamiast sprzedawać”, zauważył Peters w poniedziałek. „Skok ceny bitcoinów oznacza, że ​​górnicy nie muszą sprzedawać tylu bitcoinów, aby pokryć koszty operacyjne. „Huczenie” górników może również oznaczać, że spodziewają się dalszego biegu byka, gdy zbliżamy się do połowy nagrody blokowej ”- podsumował Peters.