Zaznacz stronę

Nouriel Roubini profesor z Nowego JorkuJeden z najbardziej zaciekłych krytyków bitcoina (BTC) i kryptowalut, Nouriel Roubini, mówi, że niedługo opublikuje nową publikację poświęconą wyjaśnieniu jego poglądów na temat tej technologii i nowego zjawiska.

  • Nouriel Roubini uważa, że kryptowaluty powinny trafić na śmietnik.
  • Wkrótce ma wyjaśnić, dlaczego tak uważa.
  • Nie jest jasne, czy warto go słuchać, bowiem jego wcześniejsze prognozy dot. ceny BTC się nie sprawdziły.

Nouriel Roubini wraca

Ekonomista i noblista Nouriel Roubini przez jakiś czas milczał nt. BTC. Teraz wraca. Twierdzi, że kryptowaluty trafią na śmietnik i wkrótce szczegółowo wyjaśni, dlaczego tak się stanie.

– Czy kryptowaluty/shitcoiny to przyszłość pieniądza, czy też jedynie spekulacyjny magazyn wartości? Przypomnij sobie moje poglądy na temat tego, dlaczego krypto, shitcoiny i blockchain są matką wszystkich bąbelków, które pękły – powiedział w mediach.

Czy warto go słuchać?

W listopadzie 2018 r. Roubini ogłosił, że BTC już się nie podniesie. Pisał to w chwili, gdy BTC spadało do 4000 USD. Dziś jest wyceniane na ok. 9 000 USD.

Nouriel Roubini

@Nouriel

With BTC down almost 80% from peak (from 20K to ~4K) & all other cryptocurrencies down 80% to 99% I rest my case that this crypto bubble went bust for good. I feel vindicated. So I will take a break for a few days from this toxic Crypto Twitter. Waste of time to convince zealots

Ludzie o tym mówią: 335

W każdym razie można odnieść dziwne wrażenie, że ekonomista postanowił zrobić karierę na straszeniu ludzi BTC. Wcześniej było o nim głośno, bowiem zaczął uchodzić za kogoś, “kto przewidział kryzys gospodarczy” w 2008 r. Stąd też wzięło się jego przezwisko Dotor Doom. Złośliwi mogą jednak zauważyć, że jeśli ktoś stale straszy kryzysem, ostatecznie “trafi” i jego prognozy się “sprawdzą”. Oczywiście znając charakter gospodarki, nie trudno przewidzieć, że wcześniej czy później nadejdzie czas na kryzys.

Nouriel Roubini od paru lat straszy wszystkich kryptowalutami, ale tak naprawdę jego apokaliptyczne wizje się nie sprawdzają. Wątpliwe więc, by teraz miało być inaczej. Możliwe, że to wręcz jego teorie można będzie wrzucić na śmietnik. Poza tym BTC nadal rośnie w siłę i to pod wieloma względami…