Zaznacz stronę

jpmorgan budynekNajwiększy bank w Stanach Zjednoczonych zmienia zdanie na temat bitcoina. JPMorgan Chase oferuje teraz swoje usługi dla giełd kryptowalut Coinbase i Gemini.

  • JPMorgan staje się nagle przychylny kryptowalutom – swoje konta w nim posiadają już ponoć największe platformy handlowe na tym rynku.
  • Wcześniej CEO banku określił BTC np. “oszustwem”.

JPMorgan otwiera się na firmy z rynku BTC

Wall Street Journal donosi, że JPMorgan Chase rozpoczyna współpracę z Coinbase i Gemini, giełdami z rynku kryptowalut. Czy oznacza koniec krucjaty, jaką przeciwko BTC prowadził CEO banku, Jami Dimon?

Dimon nazwał bitcoina „oszustwem” jeszcze stosunkowo niedawno, bo we wrześniu 2017 r. Potem poszedł o krok dalej, gdy groził zwolnieniem „głupich” pracowników przyłapanych na handlu kryptowalutami.

W tym kontekście newsy WSJ są szokujące. Gazeta cytuje swoje anonimowe źródło, które twierdzi, że giełdy kryptowalut Coinbase i Gemini będą od teraz miały konta w JPMorgan Chase. Po raz pierwszy więc gigant otworzył rachunki dla firm z rynku kryptowalut. Ma to umożliwić klientom giełd dokonywanie wypłat i wpłat na i z platform Coinbase oraz Gemini.

Wcześniej zarówno Coinbase, jak i Gemini skupiały się na tym, by sprostać wszelkim regulacjom ze strony władz. Zapewne stąd to one stają się pierwszymi podmiotami, jakim zaufał bankowy gigant.

Inwestorzy instytucjonalni wchodzą na rynek BTC

Decyzja JPMorgan Chase zbiega się z innymi newsami, które sugerują, że Wall Street na dobre otworzyło się na kryptowaluty. Niedawno Paul Tudor Jones, legendarny inwestor funduszy hedgingowych, przyznał oficjalnie, że pogłoski o tym, że inwestuje w bitcoiny są prawdziwe. CEO BitMEX, Arthur Hayes, oczekuje, że swoją postawą zainspiruje on innych dużych inwestorów.

Ponadto w BTC od dawna inwestuje np. Tim Draper, żywa legenda rynku VC. Może uda się kiedyś przekonać do podobnego ruchu Warrena Buffetta?