Zaznacz stronę

Jak kupić Bitcoin – Giełdy – Kantory – Bitomaty

Jeśli znasz już odpowiedź na pytanie „co to jest bitcoin?” oraz zdecydowałeś, że chcesz stać się jego posiadaczem, możesz skorzystać z wielu wygodnych sposobów zakupu bitcoina.  Tutaj przedstawimy kilka z nich, aby każdy mógł sprawnie nabyć swoje pierwsze BTC. Zatem jak kupić bitcoin?

Kantor bitcoin

Kantor bitcoin to wygodne rozwiązanie dla początkujących uczestników rynku kryptowalut.  Kantor bitcoin powinien być bezpieczny i prosty w obsłudze. Możliwość szybkiego otrzymania zakupionych bitcoinów na swój portfel będzie dodatkowym atutem.  Formalności przy zakupie bitcoinów powinny być minimalne, dostosowane do ideologii kryptowalut i decentralizacji.
Kantor bitcoin na portalu Bitcoin.pl, spełnia wszystkie powyższe kryteria.  W ramach pojedynczej transakcji, możesz bez rejestracji kupić bitcoiny o wartości do 1000 PLN.  Wystarczy skorzystać z szybkich płatności BLIK i podać swój adres email.
Kantor Bitcoin na portalu Bitcoin.pl. Inny kantor bitcoin, który możemy polecić naszym czytelnikom, to internetowy kantor kryptowaluta Bitcan.pl.
Z naszej ostatniej analizy kantorów wynika, że Bitcan jest zdecydowanym faworytem w tej kategorii.  Bezpieczny kantor bitcoin, umożliwiający błyskawiczny zakup i sprzedaż BTC po atrakcyjnym kursie to właśnie Bitcan.  Więcej na temat kantoru przeczytasz w tym artykule.

Giełdy kryptowalut

Giełda kryptowalut umożliwia zakup i sprzedaż bitcoinów od innych użytkowników platformy.  Kurs ustalany jest w czasie rzeczywistym, na podstawie ofert zakupu i sprzedaży, czyli popytu i podaży.  Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które oprócz handlu bitcoinem, chcą mieć dostęp do innych cyfrowych aktywów w jednym miejscu.

Giełda kryptowalut Coinquista

Coinquista to giełda kryptowalut, za którą stoi zespół polskich specjalistów. Prócz niskich prowizji i przyjemnych wrażeń z użytkowania platformy Coinquista postawiła szczególny nacisk na bezpieczeństwo i funkcjonalność.
To pierwsze zostało osiągnięte dzięki Bitgo, które jest gwarantem depozytów giełdy do kwoty 100 mln USD.  Dodatkowo Bitgo przechowuje środki użytkowników na cold storage – w trybie offline, czyli z dala od dostępu hackerów.  Jedną z unikatowych funkcjonalności dostarczanych przez giełdę jest PLX, wymienny z polskim złotym 1:1.
Prócz zapewniania stałego kurs, PLX ma dodatkowy atut.  Gdy sprzedamy BTC za PLX’y nie powstaje obowiązek podatkowy, jak w przypadku zbycia bitcoinów za fiaty. PLX to kryptowaluta, a handel krypto-krypto podlega opodatkowaniu dopiero w momencie upłynnienia cyfrowych aktywów do formy walut fiducjarnych. Dodatkowo od lutego 2020, przez kolejne 90 dni giełda oferuje handel bez prowizji dla istniejących oraz obecnych użytkowników.  Jak zarejestrować się na giełdzie Coinquista, dowiesz się z tego artykułu: LINK.

Giełda kryptowalut BitBay

BitBay to jedna z najbardziej rozpoznawalnych giełd na polskim rynku. Prosty w obsłudze interface użytkownika, niskie marże i niewielki spread to argumenty przemawiające za korzystaniem z BitBay.  Z poniższego wideo instruktażowego, dowiesz się jak krok po kroku wygląda proces rejestracji na giełdzie BitBay oraz jak szybko kupić lub sprzedać BTC.  Jeśli wolisz poradnik w formie pisemnej, skorzystaj z tego linku: LINK.

Giełda kryptowlaut Binance

Binance to giełda kryptowalut rozpoznawalna przez większość osób zainteresowanych rynkiem blockchain i krypto.  Dostępne jest na niej niemal 600 par wymiany, dlatego istnieje duża szansa, że będzie mógł kupić na niej tokeny i kryptowaluty, których nie znalazłeś na CoinDeal czy BitBay.
Bez weryfikacji za pomocą dokumentu tożsamości możemy wpłacać z Binance do 2 BTC dziennie.  Jedynym mankamentem giełdy dla polskich traderów, zdaje się być brak możliwości wpłat i wypłat w PLN.  Tu znowu, z pomocą przychodzą wyżej wymieniane giełdy. Jeśli jeszcze nie masz konta na Binance, z tego artykułu dowiesz się jak krok po kroku wygląda rejestracja na tej platformie: rejestracja Binance.

Giełda kryptowalut BitMEX

BitMEX to zdecydowanie miejsce dla bardziej zaawansowanych krypto-inwestorów.
Do rejestracji na tej platformie wymagane są wyłącznie podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko i adres email – nie ma potrzeby weryfikacji dowodem tożsamości.  To co wyróżnia BitMEX, to możliwość handlu z dźwignią, lewarując potencjalne zyski lub straty, nawet 100:1.  Dzięki temu, możemy dużo zyskać, ale też dużo stracić.
Dlatego platforma ta, jest polecana wyłącznie doświadczonym traderom.

Bezpośrednio: Face to face

Idąc z duchem decentralizacji i sieci p2p Bitcoina, możemy tak samo w świecie offline zakupić nasze BTC bezpośrednio od innych użytkowników kryptowalut.  Mówimy tu o zakupie lub sprzedaży z ręki do ręki, poprzez osobisty kontakt z kontrahentem.  Do wyboru masz np. serwis localbitcoins.com lub Polskie Forum Bitcoin, gdzie możesz poszukać ogłoszeń innych użytkowników lub wystawić swoje.